HCOE Staff Directory


<- Back to Directory

Todd Eagle(Teacher - Grade 4 & 5)Freshwater School District  
Crystal Earhart(Teacher - Special Day Class)Eureka Senior High School  
Ella Early(Teacher) Beginnings  
Amy Eastman(Teacher - Grade 4)Ross Hill School Site  
Alyse Eckenrode(Associate Principal)Pacific Union School District  
Loretta Eckenrode(Board Member)Humboldt Co. Office of Education  
Robin Eckerfield(Secretary, Principal)Fortuna High School  
Craig Edgar(7th Grade Teacher )Hoopa Valley Elementary School  
Mia Edington(Secretary)Big Lagoon Union School District  
Mia Edington(Secretary)Big Lagoon Union School District  
Traci Edson(Music Instructor)McKinleyville Union School District  
Laurie Edwards(Registrar/Title I Coordinator)McKinleyville High School  
Ann Egan(Trustee)Green Point School District  
Marissa Ehret(Instructional Aide)Humboldt Co. Office of Education  
Betty Eichelberger(Trustee)Klamath-Trinity Joint Unified Sch. District  
Deborah Eiers(SDC/RSP)McKinleyville High School  
Bettina Eipper(Business Manager/Director)Coastal Grove Charter School  
Andrea Eitel Bird(Teacher - World Languages/German)Eureka Senior High School  
David Elie(District Information Network Services Administrator)Klamath-Trinity Joint Unified Sch. District  
Sarah Elie(Teacher - TK- Kindergarten)Blue Lake Union School District  
Elizabeth Elkinton(Teacher - Science/Electives)Catherine L. Zane Middle School  
Charles Ellebrecht(Trustee)Fortuna Union High School District  
Jamie Ellsmore(Teacher) Campus House  
Anneliese Ely(Special Day Class Teacher K-2)Arcata Elementary School  
Annelise Ely(Resource Specialist Teacher)Pacific View Charter School  
Bruce Emad(Trustee)Redwoods Community College District  
Ryan Emenaker(Political Science)Redwoods Community College District  
Johnna Emery(Business Manager)South Bay Union School District  
Stephanie Emmons(Secretary)Northern Humboldt Union High School District  
Christopher Emmons(Trustee)Pacific Union School District  
Karin England(Preschool Instructional Aide)Humboldt Co. Office of Education  
Ashley England(SC Inclusion Aide/After School Program)Bridgeville School District  
Debra Ennes(Admin. Assitant/Personnel)Arcata School District  
Greg Ennes(Teacher - Science)Sunny Brae Middle School  
Nick Entsminger(Trustee)Bridgeville School District  
Rea Erickson(Director)Union Street Charter School  
Kierstine Escalante(Art)Fortuna High School  
Liz Escutia(Teacher - Grade 1)Ridgewood School  
Enrique Esparza(Physical Education)McKinleyville Middle School  
Marie Etherton(Secretary)South Fork High School  
Marie Etherton(Secretary)Osprey Learning Center  
Jessica Etter(High School Secretary)Mattole Triple Junction High Sch.  
Chris Evans(Student Assistance Counselor)McKinleyville High School  
Ronda Evans(Teacher - Grade 4)South Bay School